• Dzień Patrona '2013

Dnia 17.05 obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się apelem przed szkołą. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu  szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod obeliskiem Jana Pawła II.

Dalsze obchody z podziałem na grupy wiekowe odbyły się w szkole. Uczniowie rywalizowali w Papieskim Turnieju Klas,

w różnych konkurencjach,  np. piosenka dla Jana Pawła II, wiersz napisany przez naszego Patrona,

konkurs wiedzy o życiu Karola Wojtyły, konkursy sportowe,  prezentacja klasy,

emblemat, pamiątka związana z papieżem

oraz anegdota z życia naszego patrona,

praca plastyczna "Jan Paweł II wśród dzieci".

Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnice punktowe niewielkie. Dzieci  i młodzież wykazali się dużą wiedzą o życiu i działalności Jana Pawła II.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Gimnazjum                                                                   Szkoła podstawowa                                                                                                                                                                                                                                                                           1 m-ce         III B   (31 p.)                                                                                              IV a   (39 p.)

2 m-ce          II A    (30 p.)                                                                                              VI b   (37 p.)

3 m- ce          IA      (29 p.)                                                                                              IV b   (34 p.)

4 m-ce          IIIA    (26 p.)                                                                                               V a    (33 p.)

5 m-ce           IIB    (24 p.)                                                                                               V b    (31 p.)

6 m-ce           IB     (22 p.)                                                                                               VI a    (20 p.)

Papieski Turniej Klas zakończył się wręczeniem dyplomów i słodkich  nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

W korytarzu na parterze szkoły zorganizowana została wystawka poświęcona Janowi Pawłowi II,

a w klasach uczniowie pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli wykonali okazjonalne gazetki.