• KARTA ETYCZNA WOLONTARIUSZA

KARTA ETYCZNA

WOLONTARIUSZA

Wolontariusz ma prawo:

1. Mieć jasno określony zakres obowiązków.

2. Zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności związanej z wykonywaną pracą.

3. Być chronionym przed jakimkolwiek ryzykiem związanym z powierzonymi mu zadaniami.

4. Mieć satysfakcję z wykonywanej pracy.

5. Być poinformowanym o swoich kompetencjach i odpowiedzialności.

6. Wykorzystać szansę poznania i nauczenia się nowych rzeczy od innych osób.

7. Pytać o wszystko, czego nie rozumie.

8. Działać w zespole.

Wolontariusz ma obowiązek:

1. Wiedzieć, przed kim jest odpowiedzialny za wykonanie swojej pracy i mieć regularny kontakt z tą osobą.

2. Spełniać wszystkie zadania związane z przyjętą rolą i nie składać obietnic, których nie jest w stanie spełnić.

3. Poinformować koordynatora wolontariatu o przypadku niemożności wywiązania się z przejętego zadania.

4. Zachować dyskrecję w sprawach prywatnych i unikać zachowań, które mogą być źle zrozumiane.

5. Być otwartym na nowe pomysły i sposoby działania.

6. Być osobą, na której można polegać, nie krytykującą spraw, których nie rozumie.

7. Pracować jak najlepiej i rzetelnie wykonywać to, czego się od niego oczekuje.

10. Starać się być jak najlepszym wolontariuszem.

……………………………………                                                                             ……………………………………………

Data i miejsce                                                                               Podpis wolontariusza