• 16 X 1978r.

16 X 1978r.

W pamiętny dzień 16 X ks. Kard. Karol Wojtyła zostaje ogłoszonym nowym Ojcem Świętym. Wszyscy oniemieli ze zdumienia i radości. Uniosły się w górę  szczególnie serca Polaków. Błogosławiony Jan Paweł II mówił do nas i świata Sursum Corda, czyli w górę serca. Pomimo wszelkich zwątpień i trudności papież zwracał nasze i innych serca ku Panu Bogu i niebu. Jego pontyfikat niósł nadzieję ludzkości.16 X 2013r. nasza szkoła uczestniczyła we Mszy św. wspominając wybranie ks. Kard. Karola Wojtyły na biskupa Rzymu i świata. Wcześniej 13 X bieżącego roku, w niedzielę papieską. patrzyliśmy na Ojca Świętego jako człowieka dialogu. Bł.  Jan Paweł II rozmawiał   z każdym napotkanym człowiekiem. Następnie niektórzy uczniowie wraz z rodzicami, a nawet babciami oraz opiekunami ze szkoły udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Tam z wielką gościnnością  przywitały nas  Siostry Jezusa Miłosiernego. W sumie była to rodzinna i mila pielgrzymka oraz katecheza o Bożym Miłosierdziu.

Błogosławiony Jan Paweł II przeszedł do historii Kościoła jako papież Bożego Miłosierdzia.Bł. Jan Paweł II napisał encyklikę o Bożym Miłosierdziu „ Dives in Misericordia” czyli Bóg „Bogaty w Miłosierdzie”. 17 VIII 2002 r. konsekrował nowo zbudowaną Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Podczas tej uroczystości Ojciec Święty dokonał także aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.  Trzy lata później, w sobotę 2 kwietnia 2005r. Jan Paweł II pożegnał się z tym światem. Ostatnia Msza święta, w której uczestniczył tuż przed śmiercią, zbiegła się z liturgicznym początkiem święta Miłosierdzia Bożego. 1 V 2011r., w święto Bożego Miłosierdzia Jan Paweł II został beatyfikowany, a dnia 27 IV 2014r. w niedzielę Bożego Miłosierdzia zostanie kanonizowany – ogłosił to nam obecny papież Franciszek. Dzięki bł. Janowi Pawłowi II do kalendarza liturgicznego weszło nowe święto Bożego Miłosierdzia, o które tak usilnie zabiegali św. Faustyna i bł. Ks. Michał Sopoćko. Kościół dysponuje ogromną liczbą świadectw i relacji, które mówią jak wiele osób odkryło drogę do Boga, gdy poznało Jego miłosierdzie czyli przebaczenie. Wiele usłyszeliśmy o Bożym miłosierdziu od Sióstr Jezusa Miłosiernego, za co im serdecznie dziękujemy.