• Turniej papieski

•  Z okazji Dnia Patrona w dniu 18 maja rozegrane zostały w trzech grupach wiekowych - I - III szkoły podstawowej, IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum - konkurencje "Papieskiego turnieju szkolnego" .

Przedstwiamy relację z ich przebiegu w najstarszej grupie.

Uczniowie przybyli do sali gimnastycznej po pierwszej lekcji, czyli ok. godz.9.00.

Prowadząca konkurs, pani Janina Woszczyńska, powitała uczniów

i  jury.

Przedstawiła kolejność przeprowadzania konkurencji.

Klasy czekały gotowe do rywalizacji.

Rozpoczęła się ona od konkursu wiedzy na temat życia Jana Pawła II.

Trzyosobowe reprezentacje klas losowały pytania, po czym odpowiadały na nie.

Następnie prezentowano rodzinną pamiątkę ze spotkania z papieżem Janem Pawłem II.

Kolejne zadanie to odczytywanie słów, które papież skierował do młodych i podanie daty ich wygłoszenia.

Potem klasy pokazały przygotowane wcześniej transparenty ze znanymi słowami Jana Pawła II i objaśniały, jak je rozumieją.

Kolejnym punktem była recytacja wiersza, którego autorem był nasz patron.

Ledwo jury zdążyło ocenić artystów - poetów, nadszedł czas na najsłodszą konkurencję - kto szybciej zje kremówkę.

Oblizywała się cała publiczność!

Po tych słodkościach przyszła kolej na anegdotę z życia papieża. Uczniowie potrafili znaleźć wiele zabawnych historyjek - o telefonistce, która przedstawiającemu się jej papieżowi powiedziała, że skoro on jest papieżem, to ona chińską cesarzową, o zakonnicy, która tak bardzo chciała się szybko nauczyć polskiego języka, że przy pierwszym śniadaniu powitała papieża słowami:  "Jak się masz, koteczku?" i wiele innych.

Chłopcy wiedli prym w konkurencji sportowej. Pamiętali, że i papież grywał w piłkę nożną. Meczu żadnego nie rozegrano, ale mistrzem, nie mającym sobie równych, w wykonywaniu kapek został Daniel Woźniak z klasy III B.

Konkurs kończyła prezentacja klas przed szanownym jury.

Choć tak naprawdę liczyła się dziś tylko dobra zabawa i utrwalenie wiedzy o patronie naszej szkoły, to był to jednak konkurs i jako taki zakończył się wręczeniem dyplomów.

Trzy pierwsze miejsca należały kolejno do klasy III B, III A i II B. Gratulujemy!

Po krótkiej przerwie wszyscy udaliśmy się przed szkołę, aby złożyć kwiaty przed tablicą pamiątkową.

Czynność ta miała bardzo uroczystą oprawę, z udziałem pocztu sztandarowego.

Wiązanki kwiatów złożyli nie tylko przedstawiciele uczniów, ale także rodziców, których podczas całego Dnia Patrona reprezentowały w szkole panie z Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą, panią Aleksandrą Łukasiewicz.

Spotkanie wszystkich uczniów było też okazją do wymienienia się informacjami na temat sposobu spędzenia ostatnich dwóch godzin przez wszysktkie grupy wiekowe.

Najmłodsi zaprezentowali nawet efekty swych zmagań konkursowych.

Miłym akcentem - niespodzianką, kończącym obchody Dnia Patrona, było poczęstowanie każdego dziecka, i dorosłego, "papieską"  kremówką.

Składamy podziękowanie sponsorom: Państwu Golczykom, p. wójtowi Zdzisławowi Twardowskiemu i p. sekretarz gminy Kameli Wilczyńskiej, Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej, Pyrzycko-Stargardzkiemu Bankowi Spółdzielczemu.